GRINDERS

02-11-2019

Marka i historia butów GRINDERS

Brytyjska marka  Grinders istnieje od ponad 50 lat i przez cały ten czas produkowała i sprzedawała  wysokiej jakości obuwie.
Marka Grinders zyskała na znaczeniu na przełomie lat 80. i 90., kiedy ich buty stały się popularne na ulicach Paryża, Mediolanu i Nowym Jorku!
W tym czasie glany Grinders były noszone przez wiele grup popowych takich jak Take That, East 17, Guns and Roses i The Prodigy.
Dzisiejsze glany Grinders były pierwotnie noszone przez grupy Skin Heads, a następnie przez Punków w Wielkiej Brytanii, którzy często posiadali tylko jedną parę butów. Buty musiały być w stanie wytrzymać wszystko a jednocześnie być wystarczająco wygodne, aby nosić je przez cały dzień, każdego dnia!
Buty Grinders są obecnie produkowane w technologii ściągaczy Goodyear ze wzmocnionym szwem. Wiele modeli posiada stalowe noski, w połączeniu z najwyższej jakości skórzanymi cholewkami.
Marka Grinders poszerzyła swój asortyment również  o linię butów kowbojskich oraz motocyklowych, produkowanych na skórzanych podeszwach ze wzmocnionym szwem.