SENDRA

31-10-2019

SENDRA BOOTS

Wszystko zaczęło się w 1905 roku, po kilku latach życia w Stanach Zjednoczonych, Andrés Sendra, syn właścicieli garbarni, wraca do Almansy. Zafascynowany  kulturą kowbojską i noszonych tam butów, stał się pasjonatem obuwia.

W 1913 r. wraz ze swoim bratem Vicente założył Sendra Boots, początkowo zajmując się produkcją  butów podobnych stylem do tradycyjnych butów Camperos.

Kilka lat później, w 1919 roku, po opracowaniu przez United Shoe Machinery technologii konstrukcji obuwia Goodyear, bracia Sendra postanowili zrobić krok naprzód, kupując ten sprzęt, mając świadomość skoku jakościowego, jaki osiągnie produkcja butów Sendra.

Obecnie jest jest jedną z najważniejszych marek butów na świecie. Założycielem fabryki był Andrés Sendra, obecnie dyrektorem firmy jest jego prawnuk Javier Sendra.

Każdego roku 200 000 par butów przechodzi przez ręce 170 wykwalifikowanych rzemieślników w procesie obejmującym 250 operacji produkcyjnych, wśród których wyróżnia się tak zwane „szycie Goodyear”, technologia, która zasłynęła niezrównaną jakością marki Sendra.

System Goodyear składa się z podwójnych szwów, które łączą skórę z podeszwą, zapewniając doskonałą odporność i trwałość butów. Podeszwa składa się z dwóch osobnych podeszew, między którymi umieszczona jest warstwa aglomerowanego korka, która oprócz działania jako izolator termiczny, optymalizuje komfort przy podparciu stopy.

Krawędzie podeszwy i obcasy kowbojek są szlifowane i polerowane, następnie odpowiednoio barwione i woskowane. Potem kowbojki "odpoczywają" trzy dni-czas niezbędny, aby kształt buta pozostał w pamięci skóry.